Szczyrk zimą


40 km tras w połączonych ośrodkach Szczyrkowski i Skrzyczne COS

W sezonie narciarskim 2017/2018 na stokach Szczyrku czekają nas rewolucyjne zmiany. Dzięki nim w połączonych ośrodkach COS Skrzyczne i Szczyrkowski, na narciarzy czekać będą 4 nowoczesne koleje krzesełkowe, kolej gondolkowa, nowoczesny system naśnieżania oraz oświetlenia. W ramach jednego ski-passa będzie można korzystać z 40 km tras narciarskich. Jeżeli szukasz nowoczesnego ośrodka, w którym można pojeździć na wielu różnorodnych trasach - zaprszamy do Szczyrku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena

Zlokalizowany w Dolinie Biłej nowy ośrodek dla narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania. Ośrodek oferuje 6 tras narciarskich o długości blisko 4 km. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4, wyposażoną w całoroczną nawierzchnię igielitową. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2. W sezonie 2017/2018 zostanie oddana do użytku najbardziej wymagająca trasa nr 3 oznaczona kolorem czarnym. Trasa nr 3 jest typową trasą slalomową o nachyleniach dochodzących do 45 %.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dla dzieci i początkujących dorosłych

  • Skilandia - to szkółka narciarska w Szczyrku, z którą współpracujemy od wielu lat i od naszych Gości wiemy, że jest godna polecenia. 
    Dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Kursy narciarskie - dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej - bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci "Bartuś".
  • Kompleks wyciagów rekreacyjno wypoczynkowych dla całej rodzinny znajduje się tuż obok Czyrna-Solisko: dwa wyciągi Krasnal i Skrzat z trasami po 300 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone (jeden karnet na dwa wyciągi)
  • Dwa wyciągi talerzykowe Kaimówka, trasy 400 m i 200 m, stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu.